ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ବଦଳିଯିବ ଏହି ଦୁଇ ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ , ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବ କରିବେ ଧନ ବର୍ଷା

ବୃଷ ରାଶି : ବୃଷଭ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷମାନେ ଏଥର ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ । ନିଜ ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ସହଭାଗୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ । କେତେକ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ତଥାପି, ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଉପକୃତ ହେବେ । ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଇପାରେ, ନିବେଶ କରନ୍ତୁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ ।

ମିଥୁନ ରାଶି: ଏହି ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅଷ୍ଟମ ଘରକୁ ଚଳନ କରିବେ । ଇଚ୍ଛାକୃତ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମର ଆବଶ୍ୟକତା ହେବ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦା ଅବସ୍ଥାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏଥି ଯୋଗୁଁ ସ୍ୱଭାବରେ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବିରକ୍ତିଭାଵ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ବିବାହିତ ବଧୁମାନେ ଶଶୁର ଘରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇ ପାରନ୍ତି ।

କର୍କଟ ରାଶି : କର୍କଟ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ସପ୍ତମ ଘରକୁ ଚଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ୟା ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବଢାଇଦେବ । ଯଦି ବିବାହ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅଧିକ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଯଦିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତିର ସୁଯୋଗ ଅଛି ।

ସିଂହ ରାଶି : ଏହି ରାଶିର ଅଧିଷ୍ଠାତା ହେଉଛନ୍ତି ସ୍ୱୟଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ । ଏହି ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ସପ୍ତମ ଘରକୁ ଚଳନ କରିବେ । ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସମୟ ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ । ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଆଶା ରହିଛି । ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷମାନେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଶଂସା ଏବଂ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବେ । ଏହା ସହିତ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ପାଇବେ ।

କନ୍ୟା ରାଶି : ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଏହି ଚଳନ ଯୋଗୁଁ କନ୍ୟା ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷମାନେ ଅଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ । ଅନାବଶ୍ୟକ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଚାକିରି ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତର ଚିନ୍ତାରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କ ସନ୍ତାନର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଚାପକୁ ବଢ଼ିପାରେ । ଅପଣଙ୍କ ସହଭାଗୀଙ୍କୁ କିଛି ବଡ ପୁରସ୍କାର ମିଳିପାରେ ।

ତୁଳା ରାଶି : ଏହି ସମୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଚତୁର୍ଥ ଘରକୁ ଚଳନ କରିବେ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ମା’ଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସିପାରେ । ଅତିଥିମାନେ ଘରକୁ ଆସିପାରନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଆପଣ ଜମି କିଣା ବିକା କରିପାରନ୍ତି । ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଏହି ଚଳନ ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ ।

ବିଛା ରାଶି : ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ବିଛା ରାଶିର ତୃତୀୟ ଘରେ ଅଧିଷ୍ଠିତ ହେବେ । ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟର ସାଥ ମିଳିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଉଦ୍ୟମର ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ । ଯଦିଓ ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଏହି ସମୟରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରିବେ । ଦୁର ସ୍ଥାନକୁ ଭ୍ରମଣ କରିବାଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ।

ଧନୁ ରାଶି : ଏହି ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରକୁ ଚଳନ କରିବେ । ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ମିଳିବ । ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ।

ମକର ରାଶି : ମକର ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଚଳନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେବ । ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ । କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଚାକିରୀ କୁ ନେଇ କିଛି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି । ବ୍ୟବସାୟରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ରହିବ । ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ହେବ । ବିଶେଷକରି ସେହି ବିଦ୍ୟାର୍ଥଙ୍କ ପାଇଁ ଯେଉଁମାନେ ନୂତନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଅଧ୍ୟୟନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଚଳନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ରହିବ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : କୁମ୍ଭ ରାଶିରେ ଏହି ଚଳନ ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଦ୍ୱାଦଶ ଘରର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଖର୍ଚ୍ଚ, ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ବଢ଼ିପାରେ । କିଛି ଅନ୍ୟ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ନିବେଶ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ଯୋଜନାକୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ । ଚଳନ ସମୟରେ କୋୖଣସି ପ୍ରକାର ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବଂ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ନକରିବା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ଗମ୍ଭୀର ରହିବେ ।

ମୀନ ରାଶି : ଏକାଦଶ ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଏହି ଚଳନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ । ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭର ସମୟ ହୋଇପାରେ । ଆପଣଙ୍କ ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ପାଇଁ ଆପଣ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ । ମୀନ ରାଶିରେ କିଛି ଅନ୍ୟ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ରହିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବ । ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ଆୟରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *