ମୋହିତ ଚଡ୍ଡାଙ୍କର ‘ଫ୍ଲାଇଟ୍’ ଚଳଚିତ୍ର ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ ପଢନ୍ତୁ ଏହି ସମୀକ୍ଷା…

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର: ଫ୍ଲାଇଟ୍
ଷ୍ଟାର କାଷ୍ଟ: ମୋହିତ ଚାଧା, ପୱନ ରାଜ ମଲହୋତ୍ରା, ଶିବାନୀ ବେଦୀ, ବିବେକ ଭାସୱାନୀ, ପ୍ରୀତମ ସିଂ, ଜାକିର ହୁସେନ୍, ଇଶିତା ଶର୍ମା ଇତ୍ୟାଦି
ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ: ସୁରଜ ଜୋଶୀ

ମୋହିତଙ୍କ ଚରିତ୍ର କ’ଣ?
ଫିଲ୍ମ ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨ ତାରିଖରେ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୋହିତ ଚଡ୍ଡା ରଣବୀର ମଲହୋତ୍ରା ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଜଣେ ଧନୀ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପୁଅ, ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ଯାହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଆଦିତ୍ୟରାଜ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି ।

ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ କ’ଣ?
ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କାହାଣୀ ଏକ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ନିରୀହ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ରଣବୀର (ମୋହିତ ଚଡ୍ଡା) ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନିଜ କମ୍ପାନୀକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିବା ପାଇଁ ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ଯଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଏଥିରେ ରାଜି ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । କାରଣ ତାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତି ଘଟାଇବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରଣବୀରକୁ ବିମାନରେ ହତ୍ଯା କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ରଣବୀରଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କିପରି ଘଟେ ଏବଂ ରଣବୀର ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ।

କାହାଣୀ, ଦିଗ ଏବଂ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ସ୍କୋର କିପରି :
ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ, ଦିଗ ଏବଂ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ସ୍କୋର ପାଂଚରୁ ତିନ ହୋଇପାରିବ । ଫିଲ୍ମରେ ମୋହିତଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ବଲିଉଡର ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ଥିବା ପରି ମନେହୁଏ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ବଲିଉଡର ଡାଇଲଗ୍ ଅଧିକ ଥିଲା ଭଳି ମନେ ହେଉଛି । ଏକ୍ସନ ସିକ୍ଯୁଏନସ୍ ଭଳ ଅଛି । କାହାଣୀଟି ଭଲ ଥିବାବେଳେ ଏହା ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରେଡିକ୍ଟେବୁଲ ଭଳି ମନେ ହେଉଛି । ଯଦି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟିର ସମୟ ଆଉ କମ୍ ହୋଇଥିଲେ, ଆପଣ ହୁଏତ ଏହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ଅଧିକ ଭଲ ଲାଗିବ।

କିପରି ଅଭିନୟ ରହିଛି :
ମୋହିତ ଚଡ୍ଡା ବହୁତ ଭଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଚେହେରା ଏବଂ କହିବାର ଶୈଳୀ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗୁଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଏହା ଅଭିନୟ ପରି ଲାଗୁଛି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଇଶିତା ଶର୍ମାଙ୍କର ଏକ ଛୋଟ ଚରିତ୍ର ଅଛି । ମୋହିତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରୀତମ ସିଂ, ଜାକିର ହୁସେନ୍, ଶିବାନୀ ବେଦୀ ଏବଂ ପୱନ ରାଜ ମଲହୋତ୍ରା ମଧ୍ୟ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଆଗରେ ଟିକିଏ ଅସହାୟ ମନେ ହେଉଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଫିଲ୍ମର ଶେଷରେ ଆପଣ ରୋହିତ ଚାଡ୍ଡାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ ।

ଦେଖିବେ କି ନାହିଁ :
ମୋଟ ଉପରେ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଦର୍ଶକଙ୍କର ଆଶା ପୂରଣ କରି ପାରୁନାହିଁ । ଯଦି ଏକ ଲମ୍ବା ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ନଥାନ୍ତା, ତେବେ ଫିଲ୍ମ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଅଭିନେତାଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି କାରଣ ସେମାନେ କିଛି ନୂଆ କରିବାର ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଥରେ ଦେଖିପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *