ଜ୍ୟାକଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିଜଙ୍କ ୭.୨୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କଲା ଇଡି

ମୁମ୍ବାଇ : (ସଂକେତ ଟିଭି) ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜ୍ୟାକଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିଜଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଇଡି । ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କ ୭ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ହୋଇଛି । ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଟି ଆଦାୟ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁକେଶ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଜାକ୍‌ଲିନ୍‌ଙ୍କୁ ୫.୭୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ସେ ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ୧୭୩,୦୦୦ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ଏବଂ ୨୭, ୦୦୦ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଡଲାର ବି ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ରିପୋର୍ଟରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ଇଡି ଜ୍ୟାକଲିନଙ୍କ ସଂପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି ।

ସୁକେଶ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜନେତା ଟିଟିଭି ଧିନାକରନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏକ-ବର୍ଷର ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ଇଡି ତାଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୪ ରେ ଗିରଫ କରିଛି । ଗତ ବର୍ଷ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଛଦ୍ମନାମ କରି ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଠାରୁ ୨୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇ ସୁକେଶଙ୍କୁ ଇଡି ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ରେ, ଜ୍ୟାକଲିନ ସୁକେଶଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଡକାଯିବା ପରେ ଇଡିରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ସୁକେଶଙ୍କଠାରୁ ଜାକଲିନ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦାମୀ ଉପହାର ନେଇଥିବା କଥା ଇଡି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିବା ବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରାଇବା ପାଇଁ ସୁକେଶ ୩ଟି ଭାଗରେ ମହିଳା ସୁପରହିରୋ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ।

ସେ ସମୟରେ ସୁକେଶଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାକ୍ଷୀ ଦେବାକୁ ଜାକ୍‌ଲିନ୍‌ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ। ସୁକେଶ ଦେଇଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ ଉପହାର କଥାକୁ ବି ସେ ସମୟରେ ଇଡି ସମ୍ମୁଖରେ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ ଜାକ୍‌ଲିନ୍‌।

ସୁକେଶ ଦେଇଥିବା ଉପହାରକୁ ଜବତ କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଇଡିକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଜାକ୍‌ଲିନ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ନିଜ ବୟାନରେ କହିଥିଲେ।