ଗୋଆରେ ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବିଜେପିର ଅପରେସନ ଲୋଟସ୍‌

ପାନାଜି (ସଂକେତ ଟିଭି): ଗୋଆରେ ଭାଜପାର ଅପରେଶନ ଲୋଟସ ଫେଲ୍‌ ହୋଇଛି । ଏକଥା କହି ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଏହାର ବିଧାୟକଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ଦୂର କରିବାରେ ପ୍ରାୟ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବାସ୍ତବରେ ବିଦ୍ରୋହର ଖବର ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ମୁକୁଲ ୱାସନିକଙ୍କୁ ଏଠାକୁ ପଠାଇଥିଲା। ଏବେ ଖବର ମିଳିଛି ଯେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଗୋଆ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦ ଜଣ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏହି ବୈଠକରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗମ୍ବର କାମାତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ମାଇକେଲ ଲୋବୋଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବିଧାୟକ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗୋଆ ବ୍ୟାପାରର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କଂଗ୍ରେସର ଦାୟିତ୍ୱ ଦୀନେଶ ଗୁଣ୍ଡୁ ରାଓ ଏବଂ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଅମିତ ପାଟକର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ମୁକୁଲ ୱାସନିକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ଦ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ କିଛି ଲୋକ ଗୋଆ କଂଗ୍ରେସରେ ବିଭାଜନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ବିଧାୟକମାନେ ଏକତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଏହି ଉଦ୍ୟମକୁ ପଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ଦିନ କାମାତ ଏବଂ ଲୋବୋଙ୍କ ସମେତ ପାଞ୍ଚ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ନଥିଲେ। ତେବେ, ପରେ ଏହି ବିଧାୟକମାନେ ସୋମବାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଗୋଆ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସବୁକିଛି ଠିକ ଅଛି ଏବଂ ସେମାନେ ଦଳ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଧାୟକମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଦଳ ଲୋବୋଙ୍କୁ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ପଦରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛି।

ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରମୋଦ ସାୱନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାନସଭା ପାର୍ଟିରେ ବିଦ୍ରୋହ ସହ ଭାଜପାର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ। ଭାଜପା ବିରୋଧରେ ମିଛରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସାଓ୍ବନ୍ତ କହିଛନ୍ତି।