ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ: ପରାଜୟ ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ଦାୟୀ କଲେ ମାର୍ଗେଟ ଆଲଭା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: (ସଂକେତ୍ ଟିଭି) ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଏନଡିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜଗଦୀପ ଧନଖଡଙ୍କୁ ବିଜେତା ଘୋଷିତ କରାଯାଇଛି । ସେ ​​ଜଗଦୀପ ଧନଖଡ ବିରୋଧୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାର୍ଗେଟ୍ ଆଲଭାଙ୍କୁ ବିପୁଳ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ମାର୍ଗେଟ୍ ଅଲଭା ତାଙ୍କ ପରାଜୟ ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ଅଲଭା କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ବିରୋଧୀ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଏନଡିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ।

ପରାଜୟ ପରେ ମାର୍ଗେଟ୍ ଅଲଭା କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଆମର ସମ୍ବିଧାନର ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ, ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ସଂସଦର ସମ୍ମାନ ଫେରାଇ ଆଣିବା ଏହି ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରଖିବ । ଏହା ପରେ ସେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ତାଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିବା ବିରୋଧୀ ଦଳର ସମସ୍ତ ନେତା ଏବଂ ସମସ୍ତ ଦଳର ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିରୋଧୀ ଦଳ ଏକାଠି କାମ କରିବା, ଅତୀତକୁ ଛାଡ଼ି ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱାସ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଏକ ସୁଯୋଗ । ସିଧାସଳଖ କିମ୍ବା ପରୋକ୍ଷରେ ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରି କିଛି ଦଳ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ନେତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବିଶ୍ୱସନୀୟତାକୁ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

ଏଠାରେ ସୂଚନାଥାଉକି, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମୋଟ ୭୮୦ ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ୭୨୫ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ତେବେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ସମୟରେ, ୧୫ଟି ଭୋଟ୍‌କୁ ନାକଚ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । ୭୧୦ ଭୋଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଜଗଦୀପ ଧନଖଡଙ୍କୁ ୫୨୮ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ମାର୍ଗେଟ୍ ଆଲଭା ମାତ୍ର ୧୮୨ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ।