ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦଳକୁ ଫେରିବେ ଶାମି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : (ସଂକେତ୍ ଟିଭି) ଅକ୍ଟୋବର- ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱ୍‌କପ ୨୦୨୨ ଖେଳାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦଳ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରେ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଟି -୨୦ ବିଶ୍‌କପ ପାଇଁ ଦଳକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କ ଫିଟନେସ ରିପୋର୍ଟ ଦେଖିବା ପରେ ହିଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଆହତ କାରଣରୁ ବୁମରା ଏସିଆ କପରେ ଖେଳୁନାହାଁନ୍ତି ବୁମରା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ରିହାବିଲିଟେଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ବିଷୟରେ କୌଣସି କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

୩୨ ବର୍ଷୀୟ ଶାମି ଗତ ବର୍ଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଂଶ ଥିଲେ , କିନ୍ତୁ ଏହା ପରଠାରୁ ସେ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି । ଚୟନ କମିଟିର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି, ବୁମରାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବୁ ନାହିଁ ସେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଏନସିଏକୁ ଫେରିବେ, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ଆଘାତ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ ଥରେ ଆମେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଧାରଣା ପାଇବା ପରେ, ଟି -୨୦ ବିଶ୍‌କପ ପାଇଁ ଆମକୁ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଦରକାର କି ନାହିଁ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯୁବ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଟି – ୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଯଦି ବୁମରା ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫିଟ୍‌
ନହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପିଚ୍ ପାଇଁ ଶାମି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇପାରନ୍ତି ।