ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ବିଜେପି

ଅହମଦାବାଦ : (ସଂକେତ୍ ଟିଭି) ଗୁଜୁରାଟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ୧୬୦ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮୪ ଜଣ ସେହି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ଡିସେମ୍ବର ୧ ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟି ଏହି ତାଲିକା ଉପରେ ମୋହର ଲଗାଇବା ପରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ପଟେଲଙ୍କୁ ଘାଟଲୋଡିଆ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଛି । ଅନିରୁଦ୍ଧ ଭୋଇଙ୍କୁ ମାଣ୍ଡଭିରୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ, ନିକଟରେ ବ୍ରିଜ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ମୋର୍ବିରୁ କାନ୍ତିଲାଲଙ୍କ ଉପରେ ପାର୍ଟି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଅଞ୍ଜରରୁ ତ୍ରିକମ ଭୋଇ ଓ ଗାନ୍ଧୀଧାମରୁ ମାଳତୀ ବେନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଶୀ କରାଯାଇଛି । ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରବିବାଙ୍କୁ ଜାମ ନାଗର ନର୍ଥରୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି । ରାଘବ ଜୀଙ୍କୁ ଜାମନଗର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି ।

ଉଦୟଭାଇଙ୍କୁ ରାଜକୋଟରୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି । ପୋରବନ୍ଦରରୁ ବିଜେପି ବାବୁ ଭୋଇ ପୋଖରିଆ ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଭରୁଚରୁ ରମେଶ ଭୋଇ ମିଷ୍ଟ୍ରି ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜୟଶ ଭୋଇଙ୍କୁ ଜୟନ୍ତପୁରରୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏମ ବିଜୟ ରୁପାଣି ଓ ପୂର୍ବତନ ଡେପୁଟି ସିଏମ ନିତିନ ପଟେଲ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ନକରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାଣି ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହ ନିତିନ ପଟେଲ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି CR ପାଟିଲଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ଗୁଜୁରାଟର ପ୍ରାୟ ୫ କୋଟି ଭୋଟର ଡିସେମ୍ବର ୧ ଓ ୫ ରେ ଏହି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବେ, ଯାହାର ଫଳାଫଳ ୮ ଡିସେମ୍ବରରେ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ହୋଇ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ।