କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିଶୃତି, କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ବଦଳିବ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିୟମ ନାମ

ଅହମଦାବାଦ : (ସଂକେତ୍ ଟିଭି) ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଳର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ପ୍ରକାଶ କରି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛି ଯେ ଯଦି ଗୁଜରାଟରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସେ ତେବେ ଅହମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିୟମର ନାମ ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଭାବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବ। ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ସରକାର ଗଠନ କଲେ ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଏନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଗୁଜରାଟରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାରଙ୍କୁ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ପାଇଁ ଦାୟୀ କରି ଅଶୋକ ଗେହଲଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସେ ତେବେ ଗତ ୨୭ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତିର ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯିବ ଏବଂ ଦୋଷୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଦଣ୍ଡବିଧାନ କରାଯିବ।

ସମସ୍ତ ଗୁଜରାଟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଯେ ଏହା ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳା, ବିଧବା ଏବଂ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାସିକ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ପ୍ରଦାନ କରିବ।

କଂଗ୍ରେସ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ସରକାର ୩ ହଜାର ଇଂରାଜୀ ମାଧ୍ୟମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବେ ଏବଂ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର ବାଳିକାମାନଙ୍କୁ ମାଗଣା ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ,୩୦୦ ୟୁନିଟ ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବେକାର ଯୁବକଙ୍କୁ ମାସିକ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ଏବଂ ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ।

ସମସ୍ତ ଗୁଜରାଟୀଙ୍କୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ଏବଂ ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ ସହିତ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କୋଭିଡ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି।