ପଦବୀରୁ ମୁକ୍ତି ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟପାଳ

ମୁମ୍ବାଇ : (ସଂକେତ୍ ଟିଭି)ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂ କୋଶୟାରୀ ତାଙ୍କ ପଦବୀ ତଥା ଦାୟିତ୍ୱରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ସେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ସମାଲୋଚନା ହେବା ପରେ ନିଜ ରାଜ୍ୟ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡକୁ ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନିକଟସ୍ଥ ଉତ୍ସରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଶାସକ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଉଦୟନ୍‌ ରାଜେ ଭୋସଲେ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସମ୍ଭାଜିରାଜେ ଛତ୍ରପତିଙ୍କୁ ନେଇ ବଢ଼ୁଥିବା ଚାପ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାଗବତ ସିଂ କୋଶୟାରି ବ୍ୟାକଫୁଟରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶିବାଜୀ ମହାରାଜଙ୍କ ଉପରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାଗବତ ସିଂ କୋଶୟାରିଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ବିବାଦ ପରେ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପଦ ଛାଡି ନିଜ ରାଜ୍ୟ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡକୁ ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ, ଶିବାଜୀ ମହାରାଜଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କର ବିବୃତ୍ତି ପରେ ସେ ସର୍ବଦଳୀୟ ସମାଲୋଚନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । କୋଶୟାରିଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଏନ୍‌ସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର ମଧ୍ୟ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଶରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟପାଳ ସମସ୍ତ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ଘଟଣାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।