ମୋଦି ଏବଂ ଆଦାନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ବନ୍ଦ କରିବି ନାହିଁ: ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : (ସଂକେତ୍ ଟିଭି) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ଆଦାନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ମୁଁ ବନ୍ଦ କରିବି ନାହିଁ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଲୋକସଭାର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ଅଯୋଗ୍ୟ ହେବା ପରେ ଶନିବାର ଦିନ ଦଳ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଦେଶରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବା କଥା ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ଅନେକ ଥର କହିଛି। ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏହାର ଉଦାହରଣ ଦେଖୁଛୁ। ସଂସଦରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ଆଦାନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ମୁଁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ମୋତେ କହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନ ଥିଲା।

ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଆଦାନୀଙ୍କୁ ବିମାନବନ୍ଦର ଦିଆଯାଇଥିଲା, ମୁଁ ସଂସଦରେ ଏହା ବିଷୟରେ କହିଥିଲି। ମୁଁ ଆଦାନୀଙ୍କ ଉପରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲି। ମୁଁ ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ଜାରି ରଖିବି ଏବଂ ଭାରତରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଲଢ଼ିବି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସଂସଦରେ ମୋର ଭାଷଣ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ମୁଁ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କଠାରୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ଲୋଡିଥିଲି। କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ ମୋ ବିଷୟରେ ମିଛ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ବିଦେଶୀ ଶକ୍ତିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ସେପରି କିଛି କରି ନାହିଁ। ମୁଁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ବନ୍ଦ କରିବି ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ମୁଁ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ମୋର ସଦସ୍ୟତା ବାତିଲ କରି ଧମକ କିମ୍ବା ଜେଲ ପଠାଇ ସେମାନେ ମୋତେ ବନ୍ଦ କରି ପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାରତର ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଲଢୁଛି ଏବଂ ଏହା ଜାରି ରଖିବି। ମୁଁ ସତ୍ୟ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ ନୁହେଁ। ମୁଁ କେବଳ ସତ କହୁଛି, ଏହା ମୋର କାମ ଏବଂ ମୁଁ ଅଯୋଗ୍ୟ କିମ୍ବା ଗିରଫ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଜାରି ରଖିବି। ଏହି ଦେଶ ମୋତେ ସବୁକିଛି ଦେଇଛି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଏହା କରିବି ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଗଣମାଧ୍ୟମ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ମାନହାନୀ ମାମଲାରେ ସୁରଟ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଲାହୁଲ ଶୁକ୍ରବାର ଲୋକସଭାର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ଅଯୋଗ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।