FeaturedGeneralLatestPolitics

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହାତ ଛାଡି ବିଆରଏସରେ ମିଶିଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ପଲବାଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ସଂକେତ ଟିଭି): ତେଲେଙ୍ଗାନା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ଟିଆରପିସି)ର ମୁଖପାତ୍ର ଥିବା ପଲ୍ଳବୀ ଶ୍ରାବନ୍ଥୀ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ଭାରତ ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି (ବିଆରଏସ୍‌)ରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ କଂଗ୍ରେସ ନାଲଗୋଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲାର ମୁନୁଗୋଡେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛି । ମୁନୁଗୋଡେରେ ଦଳ ଛାଡ଼ିବାରେ ପଲ୍ଳବୀ ଶ୍ରାବନ୍ଥୀ ହେଉଛନ୍ତି ଦ୍ବିତୀୟ। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କୃଷ୍ଣା ରେଡ୍ଡି ଦଳ ଛାଡ଼ି ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି)ରେ ମିଶିଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିବା ପରେ ପଲ୍ଳବୀ ଶ୍ରାବନ୍ଥୀ କହିଛନ୍ତି ‌ଯେ ଜଣେ ନେତା ସମ୍ମାନ ଲୋଡିଥାଏ । ନେତା ଭାବରେ ଜଣେ ମାନ୍ୟତା ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ମୁଁ ବିଶ୍ବାସ କରେ । କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ମୁଁ ଏହାର ଅଭାବ ଦେଖିଲି । ଏଥିରେ ମୁଁ ଯେଉଁଭଳି ଅପମାନ ସାମ୍ନା କରିଛି ତାହା ମୋତେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟି କୋଣକୁ ନେଇଯାଇଛି । ତେଣୁ ମୁଁ ଆଗକୁ ବଢି ନୂଆ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଭାବିଲି । ବିଆରଏସ ସେହି ଦଳ ଯେଉଁଠି ମୋର ଦକ୍ଷତା ଚିହ୍ନିତ ହେବ । ତେଣୁ ବିଆରଏସରେ ଯୋଗ ଦେବା ମୋ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଟର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ ପଏଣ୍ଟ ହେବ । କଂଗ୍ରେସ ସଂସଦୀୟ ଦଳ (ସିପିପି) ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ପତ୍ରରେ ଶ୍ରୀବାନ୍ଥୀ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଏବେ “ଦଲାଲ” ଙ୍କ ହାତରେ ଅଛି।