EntertainmentFeaturedGeneralPolitics

ନିଜ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗଢିଲେ ସାଉଥ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର ଥାଲପଥି ବିଜୟ

ଚେନ୍ନାଇ (ସଂକେତ ଟିଭି): ସାଉଥ ସିନେମାର ଜଣେ ସୁପରଷ୍ଟାର ଥାଲପଥି ବିଜୟ ଆଜି ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିଛନ୍ତି ଓ ନିଜର ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଦଳର ନାମ ହେଉଛି ତାମିଲାଗା ଭେଟ୍ରି କାଜଗମ୍ | କଳାକାର ବିଜୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ବିବୃତ୍ତିରେ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ବିଜୟ ଦେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମ ଦଳ ‘ତାମିଝା ଭେଟ୍ରି କାଝାଗମ”କୁ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଶୁକ୍ରବାର ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଆବେଦନ କରୁଛୁ। ଆମେ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଯାଉନାହୁଁ। କିମ୍ବା ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆମେ କାହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିବୁ ନାହିଁ।

ଅଭିନେତା ବିଜୟଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ପଦକ୍ଷେପକୁ ଆହୁରି ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ଏହି ବିବୃତ୍ତିରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି, “ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନର ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅବହେଳା ଏବଂ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଅଭ୍ୟାସ ଏବଂ ଏକ ବିଭାଜନକାରୀ ରାଜନୀତି ଯାହା ଆମ ଲୋକଙ୍କୁ ଜାତିଗତ ବିଭକ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଧର୍ମ, ତାମିଲନାଡୁରେ ସମସ୍ତେ ଏକ ମୌଳିକ ରାଜନୈତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି ଯାହା ଏକ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର, ସ୍ୱଚ୍ଛ, ଜାତିମୁକ୍ତ, ଦୂରଦୃଷ୍ଟିସମ୍ପନ୍ନ, ଦୁର୍ନୀତିମୁକ୍ତ ଏବଂ ଦକ୍ଷ ପ୍ରଶାସନର କାରଣ ହୋଇପାରେ।

ବିଜୟଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାମ ଜୋସେଫ ବିଜୟ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେ ବିଜୟ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ।ତାମିଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବିଜୟ ଖୁବ ନାମ କମାଇଛନ୍ତି।