FeaturedGeneralLatestPolitics

ପୁତୁରାଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ କଲେ ମାୟାବତୀ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ (ସଂକେତ ଟିଭି): ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି (ବିଏସପି) ଜାତୀୟ ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାୟାବତୀ ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ ପୁଣିଥରେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ କରିଛନ୍ତି। ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳର ଚରମ ପରାଜୟ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଏସପି ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀ ଦଳର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ କରି ପରାଜୟର ଭବିଷ୍ୟତ ରଣନୀତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସଭାରେ ମାୟାବତୀଙ୍କ ପୁତୁରା ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଆକାଶ ତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ପିୟୁସୀ ମାୟାବତୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଇଛନ୍ତି। ମାୟାବତୀ ପୁତୁରା ଆକାଶଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ରଖି ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ପିଠିକୁ ଥାପୁଡେଇ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିଛନ୍ତି।

ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​ତାଙ୍କୁ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ କରି ବିଏସପି ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀ ପୁଣି ଥରେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଏସ୍‌ପି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ୧୮ତମ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏହା ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଦଳର ପ୍ରଥମ ପ୍ରମୁଖ ବୈଠକ। ଏହି ବୈଠକରେ ମାୟାବତୀ କହିଛନ୍ତି, ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିପକ୍ୱତା ସହିତ ଦଳରେ କାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଉଛି। ସେ ପୂର୍ବ ପରି ଦଳରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ପଦବୀ ଜାରି ରଖିବେ, ଅର୍ଥାତ୍‌ ସେ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂଯୋଜକ ତଥା ମୋର ଏକମାତ୍ର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବରେ ରହିବେ। ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ମୋର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶା ଅଛି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନିଜ ଦଳ ତଥା ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ବାର୍ଥରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ତରରେ ଜଣେ ପରିପକ୍ୱ ନେତା ଭାବରେ ଉଭା ହେବେ। ପାର୍ଟିର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ସେମାନଙ୍କର ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ। ଯାହାଫଳରେ ସେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମୋର ସମସ୍ତ ଆଶା ପୂରଣ କରିବେ।