FeaturedLatestSports

ପ୍ୟାରିସ୍ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍ ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ(ସଂକେତ ଟିଭି): ପ୍ୟାରିସ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ହରମାନପ୍ରୀତ୍ ସିଂଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଉପଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଅଲମ୍ପିକ୍ସ ଦଳରେ ଅମିତ ରୋହିଦାସ ଏକମାତ୍ର ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳି ଭାବେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପ୍ୟାରିସ୍ ୨୦୨୪ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳ: ଗୋଲକିପର: ପିଆର ଶ୍ରୀଜେଶ, ଡିଫେଣ୍ଡର: ଜରମନପ୍ରୀତ ସିଂ, ଅମିତ ରୋହିଦାସ, ହରମାନପ୍ରୀତ ସିଂ, ସୁମିତ, ସଞ୍ଜୟ, ମିଡଫିଲ୍ଡର: ରାଜକୁମାର ପାଲ, ଶ୍ୟାମଶର ସିଂ, ମନପ୍ରୀତ ସିଂ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂ, ବିବେକ ସାଗର ପ୍ରସାଦ, ଫରୱାର୍ଡ: ଅଭିଷେକ, ସୁଖଜିତ ସିଂ, ଲଲିତ କୁମାର ଉପାଧ୍ୟାୟ, ମନଦୀପ ସିଂ, ଗୁରୁଜନ୍ତ ସିଂ, ବିକଳ୍ପ: ନୀଲକାନ୍ତ ଶର୍ମା, ଯୁଗରାଜ ସିଂ, କୃଷ୍ଣ ବାହାଦୂର ପାଠକ (ଗୋଲକିପର) ।

ପ୍ୟାରିସ୍ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ବେଲଜିୟମ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ସହିତ ଭାରତ ପୁଲ୍ ‘ବି’ରେ ସ୍ଥାନିତ ହୋଇଛି। କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲକୁ ଯିବାକୁ, ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନିଜ ପୁଲରେ ଟପ୍-ଚାରି ଫିନିଶ୍ ମଧ୍ୟରେ ନିଜର ସ୍ଥ‌ାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାର ଆଶା ରହିଛି।

ପୁଲ୍ ‘ଏ’ରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଜର୍ମାନୀ, ଗ୍ରେଟ୍ ବ୍ରିଟେନ, ସ୍ପେନ୍, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଏବଂ ଆୟୋଜକ ଫ୍ରାନ୍ସ କୁ ନେଇ ଗଠିତ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨୭ ଜୁଲାଇରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏବଂ ଏହା ପରେ ୨୯ ଜୁଲାଇରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହା ପରେ ଦଳ ୨ ଅଗଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଅନ୍ତିମ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଖେଳ ସହିତ ୩୦ ଜୁଲାଇରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ୧ ଅଗଷ୍ଟରେ ବେଲଜିୟମ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ।