FeaturedGeneralLatestPolitics

ମୋଦୀ ଯଦି ଭଗବାନ, ମୁଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବି : ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

କୋଲକାତା (ସଂକେତ ଟିଭି): ଯଦି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭଗବାନ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବେ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭଗବାନ ବୋଲି କହିଥିବା ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ମମତା କହିଛନ୍ତି, ‘କେହି କେହି କୁହନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ପ୍ରଭୁଙ୍କର ପ୍ରଭୁ ଅଟନ୍ତି। ଜଣେ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭଗବାନ ଜଗନ୍ନାଥ ତାଙ୍କର ଭକ୍ତ। ଯଦି ସେ ଭଗବାନ ତେବେ ଭଗବାନ ରାଜନୀତି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଭଗବାନ ଦଙ୍ଗା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବୁ ଏବଂ ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବୁ। ପ୍ରସାଦ-ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରିବେ ଏବଂ ଯଦି ସେ ଚାହାନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଢୋକଲା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ମମତା କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଖୋଲାଖୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ କରୁଛି। ମୋଦୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଉଛନ୍ତି। ପ୍ରଶ୍ନ ନିଜେ ଲେଖୁଛନ୍ତି। ସେସବୁର ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହାପାଖରେ ନିଜର ଫଟୋ ରଖୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଏହା କରିବାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରୁଛି। ଆମେ କେଉଁଠାରେ ବିତର୍କ କରିପାରିବା ମୋତେ କୁହ? ଗୁଜୁରାଟରେ? ମୁଁ ଗୁଜୁରାଟ ଯିବି। ମୁଁ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବ । ସେମାନେ ମୋତେ ପଚାରିବେ, ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ମୋଦୀଙ୍କୁ ପଚାରିବେ । ମୁଁ ଦେଖିବି ତାଙ୍କ ପାଖରେ କେତେ ଜ୍ଞାନ ଅଛି।

ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ବିତ ପାତ୍ରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା। ଏହାର ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସମ୍ବିତ ଏକ ଓଡିଆ ଚ୍ୟାନେଲ ସହ ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଭକ୍ତ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ।