FeaturedGeneralLatestPolitics

ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ସଂକେତ ଟିଭି) : କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ରବିବାର ରାଜସ୍ଥାନର ଜାଲୋରରେ ଏକ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ସେ, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁମାନେ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିପାରିବେ ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସଭା ମାଧ୍ୟମରେ ଜିତାଇ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଉଦାର ଭାବରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନରୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ପଠାଇଥିଲେ, ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନରେ ପୁଣି ଦେଖିଛନ୍ତି କି? ଯେଉଁମାନେ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ସେମାନେ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିପାରିବେ ନାହିଁ। ”

ସେ କହିଛନ୍ତି, କଂଗ୍ରେସ ଶାସନ କାଳରେ ସରକାର ରିମୋଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଥିଲେ। ଆଜି ଦେଶର ଯୁବକମାନେ କଂଗ୍ରେସର ଚେହେରା ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ। ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ଅବସ୍ଥା ପାଇଁ ସେମାନେ ନିଜେ ଦୋଷୀ। ୬୦ ବର୍ଷ ଧରି ଶାସନ କରିଥିବା ଏବଂ ଥରେ ୪୦୦ଟି ଆସନ ଜିତିଥିବା ଦଳ ଆଜି ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁନାହିଁ। ୩୦୦ଟି ଆସନ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଖୋଜିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହେଁ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, “ଆଜି ବିରୋଧୀ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଦେଶର ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଆସନରେ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି । ଯଦି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୁଏ, ତେବେ ନିର୍ବାଚନ ପରେ କ’ଣ ହେବ?”