FeaturedGeneralLatestPolitics

ବିଜେପିର ଲହର ନାହିଁ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥାରେ ଜହର ଅଛି : କଂଗ୍ରେସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ସଂକେତ ଟିଭି) : ବିଜେପି ପାଖରେ କୌଣସି ଲହର ନାହିଁ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥାରେ କେବଳ ଜହର ଭରି ରହିଛି। କଂଗ୍ରେସ ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଜୟରାମ ରମେଶ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥାରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ସେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି। ବେଳେବେଳେ ସେ ଆଦାନୀ-ଅମ୍ବାନୀ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତ ଅନ୍ୟକେତେବେଳେ ସେ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲମାନ, ମୁସଲିମ୍ ଲିଗ୍ ଏବଂ ମଙ୍ଗଲସୁତ୍ର ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ବୁଝିସାରିଛନ୍ତି କୃଷକ, ଯୁବକ, ଶ୍ରମିକ, ମହିଳା ଏବଂ ପଛୁଆ ବର୍ଗଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଜେପି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ୁଛି। ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଆମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଗତ ଦଶନ୍ଧିରେ ଆମେ ଯାହା ଦେଖିଛୁ, ତାହା ଆଧାରରେ ଅନୁମାନ କରୁଛୁ ପରିବର୍ତ୍ତନର ସମୟ ଆସିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥାରେ କୌଣସି ‘ଲହର’ ନାହିଁ, କେବଳ ‘ଜହର’ ରହିଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାର୍ଗେ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ସମାଜକୁ ବିଭକ୍ତ କରୁଥିବା ଘୃଣାର ବକ୍ତବ୍ୟ ଦ୍ବାରା ବିଭ୍ରାନ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଭାରତରେ ସ୍ୱାଧୀନତା, ନ୍ୟାୟ, ସମାନତା, ସ୍ୱାଧୀନତା ଏବଂ ଭ୍ରାତୃଭାବର ଆତ୍ମାକୁ ପୁନଃଜାଗ୍ରତ କରିବା ପାଇଁ ଯୁବ ନ୍ୟାୟ, କୃଷକ ନ୍ୟାୟ, ମହିଳା ନ୍ୟାୟ, ଶ୍ରମିକ ନ୍ୟାୟ ଏବଂ ସହଯୋଗୀ ନ୍ୟାୟ ହେଉଛି ପ୍ରମୁଖ। ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ଏବଂ ବିଜୟ ପାଇଁ ଲହରକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ।