FeaturedGeneralLatestPolitics

ସାରା ଦେଶର ଲୋକେ ଚାହାନ୍ତି, ମୁଁ ରାଜନୀତିକୁ ଆସେ : ରୋବର୍ଟ ଭଦ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ସଂକେତ ଟିଭି) : ସାରା ଦେଶର ଲୋକେ ଚାହାନ୍ତି, ମୁଁ ରାଜନୀତିକୁ ଆସେ । ଆମେଥୀ ସଂସଦୀୟ ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ରୋବର୍ଟ ଭଦ୍ରା ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂରା ଦେଶ ସେ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଚାହୁଁଛି। ରୋବର୍ଟ ଭଦ୍ରା ଆହୁରି ବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେଥୀ ସାଂସଦ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି।

“ଏହି ସ୍ୱର ସମଗ୍ର ଦେଶରୁ ଆସୁଛି। ସେମାନେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସକ୍ରିୟ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବି। କାରଣ ମୁଁ ସର୍ବଦା ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲି। ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିବି। ମୁଁ ୧୯୯୯ ମସିହାରୁ ସେଠାରେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲି। ସାଂସଦ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି’’ ବୋଲି ଭଦ୍ରା କହିଛନ୍ତି।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶେଷ ହେବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଆରାମରେ ବିଜେପିଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛି ବୋଲି ରୋବର୍ଟ ଭଦ୍ରା କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଲୋକମାନେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସେମାନେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକର ଅପବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବିଜେପିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମକୁ ଦେଖି ଭାରତର ଲୋକମାନେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ସହ ଅଛନ୍ତି।”

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ବିପୁଳ ବ୍ୟବଧାନରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବେ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ମୁଁ ରାଜନୀତିରେ ମୋର ପ୍ରଥମ ପଦକ୍ଷେପ ନେବି ଏବଂ ସାଂସଦ ହେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରେ, ତେବେ ମୁଁ ଆମେଥୀଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ଉଚିତ୍। ଏପ୍ରିଲ୍ ୪ ତାରିଖରେ ଭଦ୍ରା ଏପରି କହିଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପଟେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ମଧ୍ୟ ପରୋକ୍ଷରେ ଏହି ଆସନ ସମ୍ପର୍କରେ ‘ଶାଳକ- ଭିଣୋଇ’ ଉପାଖ୍ୟାନ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରକୁ କଟାକ୍ଷ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏହି ଆସନରେ ଭିଣୋଇଙ୍କ ନଜର ରହିଛି, ଶାଳକ ଏବେ କ’ଣ କରିବେ ବୋଲି ସ୍ମୃତି କହିଥିଲେ ।